|
|
Michael Klim
|
|
Boogerd: Let op Samuel Sanchez - De Telegraaf De Telegraaf--Dit is een smalle, hele steile -klim-. Ideaal om aan te vallen. Ik ken hem ook nog uit de Tour van 2007 toen ik het peloton gedurende deze hele -klim- aanvoerde ... - Date : Mon, 19 Jul 2010 06:30:25 GMT+00:00 |
'Contador had in de Tour-etappe van gisteren moeten wachten op Schleck' - Radio 1 Radio 1--Toen bij geletruidrager Andy Schleck op de laatste -klim- zijn ketting eraf vloog, zette de Spanjaard direct de aanval in. Hij liet Schleck achter zich die 39 ... - Date : Tue, 20 Jul 2010 12:40:46 GMT+00:00 |
I couldn't help but wonder … how much booze makes SATC2 enjoyable? - Crikey Crikey--The carnivalesque Alannah Hill stood out instantly, as did -Michael Klim-. A frighteningly tiny Naomi Robson was there - disappointingly sans swearing and ... - Date : Tue, 01 Jun 2010 04:21:15 GMT+00:00 |
Star power at Australia Fashion Week - Stuff.co.nz Stuff.co.nz--It's very rare for a designer's first collection to be picked up by a major department store, but -Michael Klim- said it was no surprise the dynamic designer ... - Date : Thu, 06 May 2010 23:56:55 GMT+00:00 |
|rec | ||
Preceded by RU Alexander Popov | Men's 100 metre freestyle world record holder (long course) 16 September 2000 - 19 September 2000 | Succeeded by NL Pieter van den Hoogenband |
Preceded by RU Denis Pankratov | Men's 100 metre butterfly world record holder (long course) 9 October 1997 - 25 July 2003 | Succeeded by UA Andriy Serdinov |
Preceded by RU Denis Pankratov | Men's 100 metre butterfly world record holder (short course) 22 January 1998 - 14 December 1998 | Succeeded by GB James Hickman |
Preceded by GB James Hickman | Men's 100 metre butterfly world record holder (short course) 2 September 1999 - 16 March 2000 | Succeeded by SE Lars Frölander |
Awards | ||
Preceded by RU Denis Pankratov | World Swimmer of the Year 1997 | Succeeded by AU Ian Thorpe |
Preceded by NZ Danyon Loader | World Pacific Rim Swimmer of the Year 1996 | Succeeded by AU Ian Thorpe |
Medal Record | ||
---|---|---|
Men's swimming | ||
Competitor for Australia | ||
Olympic Games | ||
Gold | 2000 Sydney{{cite web | url=http://static.espn.go.com/oly/summer00/swimming/index.html |
Gold | 2000 Sydney | 4x200 m freestyle |
Silver | 2000 Sydney | 100 m butterfly |
Silver | 2000 Sydney | 4x100 m medley |
Silver | 2004 Athens | 4x200 m freestyle |
Bronze | 1996 Atlanta | 4x100 m medley |
World Championships (LC) | ||
Gold | 1998 Perth | 100 m butterfly |
Gold | 1998 Perth | 200 m freestyle |
Gold | 1998 Perth | 4x200 m freestyle |
Gold | 1998 Perth | 4x100 m medley |
Gold | 2001 Fukuoka | 4x100 m freestyle |
Gold | 2001 Fukuoka | 4x200 m freestyle |
Gold | 2007 Melbourne | 4x100 m medley |
Silver | 1998 Perth | 100 m freestyle |
Silver | 1998 Perth | 4x100 m freestyle |
Bronze | 1998 Perth | 50 m freestyle |
Bronze | 2005 Montreal | 4x100 m freestyle |
Goodwill Games | ||
Gold | 2001 Brisbane | 100 m freestyle |
Gold | 2001 Brisbane | 100 m butterfly |
Gold | 2001 Brisbane | 4x100 m freestyle |
Silver | 2001 Brisbane | 50 m Butterfly |
World Championships (SC) | ||
Gold | 1995 Rio de Janeiro | 4x200 m freestyle |
Silver | 1995 Rio de Janeiro | 4x100 m freestyle |
Silver | 1995 Rio de Janeiro | 4x100 m medley |
Bronze | 1995 Rio de Janeiro | 200m Freestyle |
Gold | 1997 Gothenburg | 4x100 m medley |
Gold | 1997 Gothenburg | 4x200 m freestyle |
Bronze | 1997 Gothenburg | 4x100 m freestyle |
Bronze | 1997 Gothenburg | 100 m butterfly |
Bronze | 1997 Gothenburg | 100 m freestyle |
Gold | 1999 Hong Kong | 4x100 m freestyle |
Gold | 1999 Hong Kong | 4x100 m medley |
Silver | 1999 Hong Kong | 100 m freestyle |
Silver | 1999 Hong Kong | 200 m freestyle |
Silver | 1999 Hong Kong | 100 m butterfly |
Commonwealth Games | ||
Gold | 1998 Kuala Lumpur | 100m Freestyle |
Gold | 1998 Kuala Lumpur | 4x100 m freestyle |
Gold | 1998 Kuala Lumpur | 4x200 m freestyle |
Gold | 1998 Kuala Lumpur | 4x100 m medley |
Silver | 1998 Kuala Lumpur | 200 m freestyle |
Bronze | 1998 Kuala Lumpur | 50 m freestyle |
Bronze | 1998 Kuala Lumpur | 100 m butterfly |
Gold | 2006 Melbourne | 4x100 m medley |
Silver | 2006 Melbourne | 4x100 m freestyle |
Silver | 2006 Melbourne | 100 m butterfly |
Bronze | 2006 Melbourne | 50 m butterfly |
Pan Pacific Championships | ||
Gold | 1997 Fukuoka | 100 m freestyle |
Gold | 1997 Fukuoka | 200 m freestyle |
Gold | 1999 Sydney | 100 m freestyle |
Gold | 1999 Sydney | 100 m butterfly |
Gold | 1999 Sydney | 4x100 m freestyle |
Gold | 1999 Sydney | 4x200 m freestyle |
Silver | 1997 Fukuoka | 100 m butterfly |
Silver | 1997 Fukuoka | 4x100 m medley |
Silver | 1997 Fukuoka | 4x100 m freestyle |
Silver | 1997 Fukuoka | 4x200 m freestyle |
Silver | 1999 Sydney | 200 m freestyle |
1964: USA (Clark, Austin, Ilman, Schollander) * 1968: USA (Zorn, Rerych, Spitz, Walsh) * 1972: USA (Edgar, Murphy, Heidenreich, Spitz) * 1984: USA (Cavanaugh, Heath, Biondi, Gaines) * 1988: USA (Jacobs, Dalbey, Jager, Biondi) * 1992: USA (Hudepohl, Biondi, Jager, Olsen) * 1996: USA (Olsen, Davis, Schumacher, Hall, Jr.) * 2000: Australia (Klim, Fydler, Callus, Thorpe) * 2004: South Africa (Schoeman, Ferns, Townsend, Neethling) * 2008: USA (Phelps, Weber-Gale, Jones, Lezak) |
1908: Great Britain (Derbyshire, Radimilovic, Foster, Taylor) * 1912: Australasia (Healy, Champion, Boardman, Hardwick) * 1920: USA (McGillivray, Kealoha, Ross, Kahanamoku) * 1924: USA (Weissmuller, O'Connor, Glancy, Breyer) * 1928: USA (Weissmuller, Clapp, Laufer, Kojac) * 1932: Japan (Yusa, Miyazaki, Yokoyama, Toyoda) * 1936: Japan (Yusa, Sugiura, Arai, Taguchi) * 1948: USA (Ris, McLane, Wolf, Smith) * 1952: USA (Moore, Woolsey, Konno, McLane) * 1956: Australia (O'Halloran, Devitt, Rose, Henricks) * 1960: USA (Harrison, Blick, Troy, Farrell) * 1964: USA (Schollander, Clark, Saari, Ilman) * 1968: USA (Schollander, Spitz, Nelson, Rerych) * 1972: USA (Spitz, Kinsella, Tyler, Genter) * 1976: USA (Bruner, Furniss, Naber, Montgomery) * 1980: Soviet Union (Kopliakov, Salnikov, Stukolkin, Krylov) * 1984: USA (Heath, Larson, Float, Hayes) * 1988: USA (Dalbey, Cetlinski, Gjertsen, Biondi) * 1992: Unified Team (Lepikov, Pyshnenko, Tayanovich, Sadovyi) * 1996: USA (Davis, Hudepohl, Schumacher, Berube) * 2000: Australia (Thorpe, Klim, Pearson, Kirby) * 2004: USA (Phelps, Lochte, Vanderkaay, Keller) * 2008: USA (Phelps, Lochte, Berens, Vanderkaay) |
1973: Jim Montgomery (USA) * 1975: Timothy Shaw (USA) * 1978: William Forrester (USA) * 1982: Michael Gross (FRG) * 1986: Michael Gross (FRG) * 1991: Giorgio Lamberti (ITA) * 1994: Antti Kasvio (FIN) * 1998: Michael Klim (AUS) * 2001: Ian Thorpe (AUS) * 2003: Ian Thorpe (AUS) * 2005: Michael Phelps (USA) * 2007: Michael Phelps (USA) * 2009: Paul Biedermann (GER) |
1973: Bruce Robertson (CAN) * 1975: Gregory Jagenburg (USA) * 1978: Joe Bottom (USA) * 1982: Matthew Gribble (USA) * 1986: Pablo Morales (USA) * 1991: Anthony Nesty (SUR) * 1994: Rafał Szukała (POL) * 1998: Michael Klim (AUS) * 2001: Lars Frölander (SWE) * 2003: Ian Crocker (USA) * 2005: Ian Crocker (USA) * 2007: Michael Phelps (USA) * 2009: Michael Phelps (USA) |
1993: Brazil (Scherer, Ferreira, Souza, Borges) * 1995: Brazil (Scherer, Massura, Cordeiro, Borges) * 1997: Germany (Conrad, Tröger, Lüderitz, Heilmann) * 1999: Australia (Fydler, Pearson, Thorpe, Klim) * 2000: Sweden (Nyström, Frölander, Ohlin, Nystrand) * 2002: United States (Tucker, Marshall, Lezak, Keller) * 2004: United States (Brunelli, Walker, Dusing, Lezak) * 2006: Italy (Calvi, Lanzarini, Galenda, Magnini) * 2008: United States (Lochte, Lundquist, Adrian, Van Wie) |
1993: Sweden (Wallin, Werner, Frölander, Holmertz) * 1995: Australia (Klim, Dunn, Allen, Kowalski) * 1997: Australia (Klim, Hackett, Kirby, Dunn) * 1999: Netherlands (Van den Hoogenband, Kenkhuis, Zuijdweg, Wouda) * 2000: United States (Davis, Walker, Tucker, Carvin) * 2002: Australia (Pearson, Hass, Dunne, Hackett) * 2004: United States (Lochte, Carvin, Ketchum, Mortimer) * 2006: Italy (Rosolino, Pelliciari, Cassio, Magnini) * 2008: Australia (Palmer, Brits, Sprenger, Monk) * |
1993: United States (Schwenk, Wunderlich, Henderson, Olsen) * 1995: New Zealand (Winter, Kent, Callaghan, Bray) * 1997: Australia (Radley, Rogers, Huegill, Klim) * 1999: Australia (Welsh, Rogers, Klim, Fydler) * 2000: United States (Krayzelburg, Marrs, Walker, Tucker) * 2002: United States (Peirsol, Denniston, Marshall, Lezak) * 2004: United States (Peirsol, Hansen, Crocker, Lezak) * 2006: Australia (Welsh, Rickard, Pine, Callus) * 2008: Russia (Donets, Geybel, Korotyshkin, Sukhorukov) |
1930: Munroe Bourne (CAN) * 1934: George Burleigh (CAN) * 1938: Bob Pirie (CAN) * 1950: Peter Salmon (CAN) * 1954: Jon Henricks (AUS) * 1958: John Devitt (AUS) * 1962: Dick Pound (CAN) * 1966 - 1974: Michael Wenden (AUS) * 1978: Mark Morgan (AUS) * 1982: Neil Brooks (AUS) * 1986: Greg Fasala (AUS) * 1990: Andrew Baildon (AUS) * 1994: Stephen Clarke (CAN) * 1998: Michael Klim (AUS) * 2002: Ian Thorpe (AUS) * 2006: Simon Burnett (ENG) |
1985 - 1987: Matt Biondi (USA) * 1989: Brent Lang (USA) * 1991: Matt Biondi (USA) * 1993: Jon Olsen (USA) * 1995: Gary Hall Jr. (USA) * 1997 - 1999: Michael Klim (AUS) * 2002: Ian Thorpe (AUS) * 2006: Brent Hayden (CAN) |
1985: Michael Heath (USA) * 1987: Craig Oppel (USA) * 1989: Doug Gjertsen (USA) * 1991: Ian Brown (AUS) * 1993: Josh Davis (USA) * 1995: Danyon Loader (NZL) * 1997: Michael Klim (AUS) * 1999: Ian Thorpe (AUS) * 2002: Ian Thorpe (AUS) * 2006: Klete Keller (USA) |
1985: Pablo Morales (USA) * 1987: Pablo Morales (USA) * 1989: Anthony Nesty (SUR) * 1991: Matt Biondi (USA) * 1993: Mark Henderson (USA) * 1995: Scott Miller (AUS) * 1997: Neil Walker (USA) * 1999: Michael Klim (AUS) * 2002: Ian Crocker (USA) * 2006: Ian Crocker (USA) |
1985: USA (McCadam, Heath, Wallace, Biondi) * 1987: USA (Jacobs, Oppel, Dalbey, Biondi) * 1989: USA (Lang, Olsen, Gjertsen, Jager) * 1991: USA (Jordan, Jager, Olsen, Biondi) * 1993: USA (Hudepohl, Pepper, Fox, Olsen) * 1995: USA (Fox, Hudepohl, Olsen, Hall) * 1997: USA (Tucker, Schumacher, Olsen, Walker) * 1999: AUS (Klim, English, Fydler, Thorpe) * 2002: AUS (Callus, Pearson, Hackett, Thorpe) * 2006: USA (Phelps, Walker, Jones, Lezak) |
1985: USA (Heath, Biondi, Dillon, Oppel) * 1987: USA (Dalbey, Biondi, Cetlinski, Oppel) * 1989: USA (Stewart, Jorgensen, Olsen, Gjertsen) * 1991: USA (Dalbey, Jorgensen, Hudepohl, Olsen) * 1993: USA (Burgess, Eckerman, Taner, Davis) * 1995: AUS (Allen, Housman, Dunn, Kowalski) * 1997: USA (Carvin, Malchow, Taner, Davis) * 1999: AUS (Thorpe, Kirby, Hackett, Klim) * 2002: AUS (Hackett, Stevens, Cram, Thorpe) * 2006: USA (Phelps, Lochte, Vanderkaay, Keller) |